Image by Louis Hansel @shotsoflouis
  • ptjfriends

מהו בעצם קאנביס ומהם השימושים בו ?

עודכן ב: מרץ 9

אולם צמח הקאנביס נכנס רק בשנים האחרונות לתודעה הציבורית, אך גם בעבר היה לו מגוון רחב של שימושים :

1) ייצור סיבי המפ HEMP - בעברית קנבוס ( אל תבלבלו עם קבנוס, אני יודע שאתם במאנץ וזה קשה..)

המפ הוא שם נפוץ למגוון רב של זני קאנביס לא פסיכואקטייבים המגיעים מזן הסאטיבה.

בדר"כ לא משתמשים בקנבוס מזן האינדיקה מכיוון שאיכות הסיב המופק ממנו ירודה.


סיבים הם חלק מהתוצר של הקנבוס אשר משמשים למגוון רחב של יישומים בתעשייה,

ביניהם מוצרי מזון כגון שמן זרעי קנאביס, חומרי בנייה, תרופות, דלק, חומרי איטום, חלקים לרכב (כגון מילוי לדלתות), פלסטיק, מוצרי קוסמטיקה, נייר, טקסטיל ועוד.


כיום הקנבוס משמש בעיקרו כתוסף תזונה בריא ומזין.

קנבוס מכיל THC ברמה ממש נמוכה ולא ניתן ל"התמסטל" ממנו.

2) תרופות

אנחנו יכולים להגיד היום שצמח הקאנביס מכיל בתוכו "סגולות רפואיות" הנמצאות בדר"כ בקנאבידיול ה CBD.


3) טקסים ופולחנים דתיים


4) חומר פסיכואקטיבי


כיום שלושת המשפחות הכימיות העיקריות של החומרים

המצויים בצמח הם : טרפנואידים , פלבנואידים וקאניבואידים.


טרפנואידים

בואו נתחיל במושג טרפנים על מנת לפשט לכם את העניין:

הטרפנים הם תרכובות המורכבות מיחידות חוזרות של איזופרן - תרכובת אורגנית פחמימנית פשוטה בעלת תפקידים רבים בייצורים חיים וכן בעלת שימושים רבים לאדם.

כאשר מדובר על יחידות איזופרן טהורות הקשורות האחת לשנייה קרוי החומר טרפן. אולם כאשר קיימים שינויים קלים ביחידות האיזופרן (תוספת של אטומי חמצן , למשל) קרוי החומר טרפנואיד.

מרבים להשתמש בהם בתעשייה כנותני טעם וריח. הטרפנואידים או בשמם השני טרפינים מסייעים בזרימת הקניבואידים בדם שלנו.

פלבנואידים

הפלבנואידים התגלו לראשונה במהלך שנות ה-30 של המאה ה-20 על ידי הביוכמאי ההנוגרי אלברט סנט - גיירגי שכינה אותם בשם ויטמין P .

הם קבוצת תרכובות המסונתזות על ידי צמחים ומצויות בפירות וירקות.

הפלבונואידים הם מטבוליטים (תרכובות המיוצרות בתהליך של חילוף חומרים) משניים, כלומר אינם חיוניים באופן מיידי לחיי התא הצמחי אך עם זאת יש להם כמה תפקידים תורמים כגון :


"צביעת" הפרח בצבע מושך כגון צהוב אדום או כחול המסייע למשיכת בעלי חיים מאביקים.


משיכת חיידקים סימביוטיים המכונים ריזוביום (החיידקים והצמח עובדים בשיתוף פעולה ומרוויחים מהקשר של האחד מהשני )ומסייעים בדחיית טפילים ומזיקים.


בתנאי מעבדה הראו יכולת אנטי בקטריאלית ודחיית פטריות בצמחים.


ישנם מעל 5,000 סוגים שונים של פלבונואידים הנבדלים זה מזה במבנה הכימי שלהם.

קנאבינואידים

הם תרכובות כימיות המצויות רק בצמח הקאנביס

הקנאבואיד הידוע ביותר הוא ה THC החומר הפעיל(פסיכואקטיבי) בקאנביס ואחריו כמובן CBD ,החומר שאינו פעיל ולא גורם לתחושת "סטלה".


ישנם יותר מ – 113 קנאבינואידים אשר יודעים לאדם אשר בודדו מצמח הקנאביס ולכל אחד מהם השפעות שונות ורחבות שנחקרות עד היום !! שימוש הקאנביס בימינו השימוש בקאנביס למטרות הנאה ופנאי שנוי במחלוקת מאז 1937 ועד היום.

בשנת 1937 הוצא הקאנביס מחוץ לחוק על ידי הרשויות הפדרליות האמריקאיות.

במרבית מדינות העולם בהן ישראל לצערנו, ייצורו, החזקתו והשימוש בו אסורים ללא פיקוח ובחלק מהמדינות הוא אף נכלל בפקודת הסמים המסוכנים.

הסיבה העיקרית להגבלות אלה היא שצריכה עקבית ובלתי מבוקרת של קנאביס נחשבת על ידי רבים מתחום הרפואה הקונבנציונאליות ובריאות הנפש כממכרת פסיכולוגית.


צריכתו בישראל מומלצת רק כתרופה ובפיקוח רוקחי כאשר זני הצמח ניתנים באופן מתחלף( במדינה שלנו החולים נתקלים במחסור רב בזן הנחוץ להם לפעמים...) וכאשר מינונו מותאם למטופל במסגרת המעקב הרפואי. זנים

סאטיבה

הוא הגבוה והצר ביותר מבין הזנים, מגיע בטבע עד ל-6 מטרים, בעלים דקים והארוכים. משמעות המילה סאטיבה היא "מתורבת". הסאטיבה מכיל בדר"כ כמות גבוהה יחסית של THC.


אינידיקה

נמוך ורחב מזן הסאטיבה ונע בין חצי מטר ל-1.80 מטר. עליו רחבים וקטנים יותר. משמעות המילה אינדיקה היא על שם מוצאו (אינדיה = הודו). האינדיקה מכילה בדר"כ כמות גבוהה יחסית של CBD.


רודראליס

זן נדיר יחסית שמקורו ברוסיה. צומח יחסית בצורה עקבית ומושפע פחות מיחסי אור-חושך בניגוד לשאר הזנים. הוא מצמיח תפרחת רק בקצהו והוא בעל אחוזים מזעריים של החומר הפסיכואקטיבי - THC. ממין זה הוכלאו תת-מינים של מיני סאטיבה ואינדיקה, שמכונים Autoflowering("פורח אוטומטית", זנים אוטומטיים ), הגדלים במהירות, מצמיחים פרחים בתוך כ - 3 חודשים ופריחתם לא תלויה בזמני האור כגון 12-12 18-6 בניגוד לשאר הזנים.

מחזור חיים

צמח הקנאביס הוא צמח חד שנתי (מלבד הזנים האוטומטים). הקנאביס מתחיל את צמיחתו באביב והיא נמשכת בין 3 ל-5 חודשים. מחזור החיים של הצמח בטבע מתחיל בזרעים, אשר שכבו עמוק בקרקע כל החורף, המתחילים לנבוט בסביבות חודש מאי.


לאחר הנביטה, הצמח מתחיל בשלב של גדילה לגובה והצמחת ענפים לצדדים תוך פרישת עלים אשר מטרתה הגברת שטח החשיפה לשמש ועל ידי כך הגברת תהליך הפוטוסינתזה וצבירת אנרגיה. שלב זה נמשך בין חודשיים לשלושה, ולאחר מכן, עם תחילת התארכות הלילות בסוף יוני, מתחיל שלב הפריחה.

בשלב הפריחה הצמח גדל עוד מעט לגובה, אך בעיקר בגלל מסת הענפים והעלים. כשבועיים לאחר תחילת שלב הפריחה, יוצאים הפרחים באזורי ה'מפרקים' של הענפים והעלים. בשלב זה ניתן להבדיל בין המינים של צמח הקאנביס - הזכר מצמיח שקי האבקה על מנת להפרות את הנקבות, והנקבה מפיקה פרחים בשרניים, המכוסים על שטח פניהם בבלוטות, המפרישות את החומר הפעיל THC, ולעיתים גם בשערות דקיקות. בשלב זה מתחילים הצמחים לשחרר אבקנים עד להתבשלותם עם הזמן.

  • Facebook
נשמח לעמוד לשירותכם באמצעות הוואצאפ, הפייסבוק והמייל.

052-323-9603 
גרין שופ 
שדרות בן גוריון 5 , אשקלון

בקטנה עלינו

בלב אשקלון ישנה חנות קסומה,
P.T.J הוא שמה.
כאשר הוקמה עלתה המחשבה,
איך נחזיר לפרח קצת אהבה?
אז יצרנו שיתוף פעולה,
עם גרין שופ התאומה,
כדי להביא לכולם קולקציה עצומה!
בנוסף החלטנו ש20% מהרווחים,
של מוצרינו המעולים,
אנו תורמים למאבק

כדי שננצח בענק!

© 2020-2021 כל הזכויות שמורות ל - PTJ יבוא מוצרי עישון